Kursy i szkolenia

Akademia Fryzjerstwa

Kursy fryzjerskie

Akademia Fryzjerstwa poszerzyła w zeszłym roku zakres swojej działalności. Oferujemy kursy fryzjerskie
dla osób chcących poznać sztukę fryzjerstwa oraz zdobyć nowy zawód.
Bliższe informacje można uzyskać pod numerem tel. 89 541 61 73. Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi tematami szkoleń w bieżącym roku. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w naszej szerokiej ofercie szkoleniowej tematy spełniające Państwa oczekiwania oraz potrzeby w zakresie rozwoju zawodowego. Możesz wybrać moduł, który najbardziej Cię interesuje lub w kierunku którego chciałbyś pogłębić swoje umiejętności

 

  • Strzyżenie damskie 

Ten moduł oparty na jednolitym schemacie składa się z wielu różnych rozwiązań w zależności od rodzaju przekształceń fryzury z podziałem na różne rodzaje geometrii: punkty stałe, linie, miara kątów, punkt krzywizny, wymiar skosów z  zachowaniem odległości oraz kątów w strzyżeniu. To moduł skoncentrowany również na przekazaniu wiedzy dotyczącej: podziałów budowania form z włosów, płaszczyzn ich naturalnego opadania oraz technik cięcia z wykorzystaniem różnych narzędzi do strzyżenia. Szkolenie pozwoli Ci tworzyć fryzury skrojone na miarę, oraz dostarczy wiedzy na temat technik strzyżeń i stylizacji dopasowanych do struktury i ilości włosów przy uwzględnieniu wszystkich niedoskonałości. Poznasz najnowsze trendy strzyżeń damskich.

 

 

  • Strzyżenia męskie + barbering

Szkolenie dla początkujących, ale również dla tych, którzy chcą ugruntować swoją wiedzę z zakresu męskich strzyżeń i chcą poznać najnowsze trendy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne pod okiem instruktora.
Dzięki szkoleniu ze strzyżenia męskiego i barberingu poznasz najnowsze techniki strzyżeń męskich. Dowiesz się jak idealnie projektować każde strzyżenie nie tylko włosów, ale również zarostu, tak aby stworzyć idealny męski look. W trakcie kursu poznasz współczesne kształty i tekstury. Dzielimy się inspiracjami, tokiem myślenia i umiejętnościami, aby zilustrować najnowsze trendy.

 

  • Pielęgnacja poszczególnych rodzajów włosów

Zastanawiasz się nad optymalną częstotliwością mycia głowy, pielęgnacją włosów zniszczonych, a może stylizacją określonego rodzaju włosów? Pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Na szkoleniu zdobędziesz wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów. Dowiesz się jakie dobrać kosmetyki lub zabiegi w zależności od włosa. Na szkoleniu zostaną przedstawione techniki wykonywania laminacji, keratynowego odżywiania włosów czy efektownej regeneracji za pomocą ognia.

 

  • Szkolenie z koloryzacji włosów

Podczas tego modułu dowiesz się jak określać typ kolorystyczny klienta oraz nauczymy Cię jak skorygować niedoskonałości kształtu twarzy używając kontrastów kolorystycznych tj. ciepłych jak i zimnych barw oraz nasycenia koloru. Podczas szkolenia dowiesz się jak powinna wyglądać koloryzacja w salonie, jak spełniać oczekiwania klienta i czego najbardziej się wystrzegać podczas wykonywania zabiegu koloryzacji. Nauczysz się najnowszych trenów w technikach koloryzacji, które podniosą poziom wykonywanych przez Ciebie usług. Poznasz techniki farbowania częściowego, balleyage na folii oraz najmodniejszej koloryzacji ostatnich lat ombre i sombre.

Jeśli jednak jesteś zainteresowana szkoleniem z koloryzacji jednodniowym
(8-godzinnym) zapraszamy:

Szkolenie od podstaw, nie posiadających doświadczenia

Szkolenie zaawansowane, dla osób pracujących w zawodzie

                                        Podstawy koloryzacji:

   ·       Diagnoza włosa oraz poziomy kolorystyczne

·       Przygotowywanie masy farbującej

·       Tonowanie

·       Farbowanie

·       Rozjaśnianie

                              Nowoczesne techniki koloryzacji:

·       Ombre

·       Sombre

·       Koloryzacja płaska

·       Światłocień w koloryzacji

·       Rozwiązywanie problemów w koloryzacji

  • Stylizacja z elementami upięć

Obudzimy Twoją kreatywność! Szkolenie z zakresu stylizacji i upięć to wspaniała inwestycja w rozwój. Podczas tego modułu poznasz podstawy stylizacji, technologie tworzenia fal i loków, upięć dziennych ale również ślubnych i biznesowych. Dzięki temu szkoleniu poznasz tajniki świadomego budowania kształtu. Zrozumiesz, że końcowa stylizacja niesamowicie podkreśla styl i osobowość klienta. Podpowiemy jak prawidłowo przygotować włosy Klientki pod upięcie i jakich kosmetyków używać do utrwalenia fryzury. Podczas kursu uczestnicy  ćwiczą na zapewnionych przez nas, wysokiej jakości główkach treningowych.

 

 

  • Pielęgnacja poszczególnych rodzajów włosów

Zastanawiasz się nad optymalną częstotliwością mycia głowy, pielęgnacją włosów zniszczonych, a może stylizacją określonego rodzaju włosów? Pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Na szkoleniu zdobędziesz wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów. Dowiesz się jakie dobrać kosmetyki lub zabiegi w zależności od włosa. Na szkoleniu zostaną przedstawione techniki wykonywania laminacji, keratynowego odżywiania włosów czy efektownej regeneracji za pomocą ognia.

 

 

Dodatkowe informacje:

Podczas szkolenia zapewniamy uczestnikom wysokiej jakości główki treningowe, środki do stylizacji, flaty, lotony. Uczestnik na szkolenie musi być zaopatrzony we własną maszynkę do strzyżenia, nożyczki oraz grzebienie.

 

Program szkolenia został przygotowany na potrzeby Akademii Fryzjerstwa Adam Przybysz i jest jej własnością. Wszelkie kopiowanie czy powielanie jest surowo zabronione.